Mnoho lidí se domnívá, že když si koupí bazén, mají vystaráno. Prostě si kdykoliv se jim zlíbí zaplavou a o víc se nebudou muset starat. To je ale velká chyba, jelikož o bazén, zvláště pak o vodu v něm, je potřeba se starat v podstatě neustále. Ono totiž není žádná sranda plavat ve vodě, kde jsou přemnožené bakterie. Takové plavání může mít poměrně vážné následky a nejeden dobrodruh, který si dal pár temp v takto zamořené vodě se následně musel několik dní či dokonce týdnů léčit. Takováto koupel může v konečném důsledku může znamenat nejen pár vyrážek, ale také i průjem či v horším případě i zvracení. Není tedy vhodné podceňovat mikroby v bazénu. Co ovšem vhodné je snažit se je za každou cenu zničit. Ale bez trochy té práce a finančních investic to nepůjde.
Určitě byste se měli jednou za čas věnovat čištění stěn, respektive dna bazénu. Na nich se totiž i přes vší snahu usazují různé nečistoty, které jsou zpočátku neviditelné, ale s postupem se mohou začít projevovat jak vizuálně, tak i zhoršením kvality vody. Stěny i dno vyčistíte jednoduše, stačí si pořídit některý ze speciálních bazénových vysavačů. Ty nejlepší nestojí málo, ale na druhou stranu fungují takřka samostatně a dokáží obsáhnout i velké bazény. A to bez nutnosti vypustit vodu.
Čistota je základ
Samotná čistota stěn a dna ale nestačí. Ještě je nutné používat i dezinfekční přípravky, a to pravidelně. Pouze pokud bude bazén neustále dezinfikován, bude opravdu čistý. Pokud budete odstraňovat důsledně pevné nečistoty ze dna i usazeniny ze stěn, nebudete muset používat příliš silné koncentrace, ale jestli to budete opomíjet, budete muset přidat na intenzitě. A to stojí peníze. I poměrně levný chlór se vám může prodražit, když ho budete používat příliš mnoho. Naštěstí je velice efektivní, takže obvykle není potřeba ho používat moc. Podává se nejčastěji v podobě tablet nebo prášku .