Patrové postele si lidé pořizují zpravidla kvůli úspoře prostoru v obytných místnostech. Každý si zkrátka nemůže dovolit obývat zámeckou rezidenci, kde se nedostatek životního prostoru neřeší. V malých bytech se počítá každý čtvereční metr a postel v dětském pokoji s úložným prostorem a spaním na zvýšené ploše přijde vhod. Tímto způsobem lze elegantně vyřešit i spaní pro občasné návštěvy.
Co můžete očekávat od tohoto řešení
Celkový ráz místnosti – velkou výhodou je konstrukční řešení, jemuž lze přizpůsobit ráz obytného prostoru. Koncepce může stavět na dvou lůžkách nad sebou, úložném prostoru, anebo horním lůžku se spodní zónou upravenou jako psací nebo pracovní stůl. Místnost je také s palandou útulnější, nepůsobí příliš chladně a stroze, zvláště, je-li vhodně sladěna s nábytkem a s podlahovou krytinou.
Stabilita konstrukce – móda rychlých řešení v podobě dřevotřískových desek, která zachvátila republiku na počátku devadesátých let, se pomalu vytrácí. Zvláště u palandy je rozviklaná konstrukce nežádoucí a nebezpečná, a trvanlivost těchto výrobků nepřesahuje několik let. V tomto směru kralují lůžka z masivního poctivého dřeva. Jsou výjimečná i svým vzhledem, lze je opracovat se zaoblenými hranami a rohy, a jsou robustní a pevná.
Více místa pro hraní – spodní část palandy je velmi často zdrojem zábavy, zvláště tam, kde schází sourozenci. Děti si tu s dospělými mohou zahrát deskové hry, posedět a povídat si, nebo malovat či modelovat.
Teplý vzduch stoupá vzhůru – komu vyhovuje ke spaní vyšší teplota v místnosti, měl by ulehat na horní část palandy, kde proudí teplejší vzduch. To je výhodné také při pravidelném větrání, kdy se mění vzduch za čerstvý venkovní a zároveň se horní pasáže obytného prostoru příliš neochlazují. S patrovou postelí pro dospělé máte také větší rozsah možností volit si vhodnou polohu pro spaní – v létě se vám bude spát lépe dole, od podzimu do jara naopak nahoře.